Biblioteca "Ion Heliade Rădulescu" Dâmboviţa

Noutati in biblioteci

Găsiţi aici listele ultimelor noutăţi intrate în bibliotecă. Abonamente

Catalog
Online

Caută în baza de date cu peste 300.000 de volume.

Animatie culturala

Evenimente, activităţi culturale, expoziţii

Parteneriate si colaborari

GRĂDINIŢE

  1. Grădiniţa cu Program Prelungit, Nr. 16, din Târgovişte
  2. Grădiniţa cu Program Prelungit, Nr. 14, din Târgovişte
  3. Grădiniţa cu Program Prelungit, Nr. 1, din Târgovişte
  4. Grădiniţa, Nr. 17, din Târgovişte
  5. Grădiniţa, Nr. 7, din Târgovişte
  6. Grădiniţa „Rază de Soare”, din Târgovişte
  7. Grădiniţa cu Program Prelungit, Nr. 13, din Târgovişte
  8. Grădiniţa cu Program Prelungit, Nr. 3, din Târgovişte
  9. Grădiniţa cu Program Prelungit „Alexandrina Simionescu Ghica”, din Târgovişte

 

INSTITUŢII DE ÎNVĂŢĂMÂNT DE NIVEL GIMNAZIAL

  1. Şcoala Gimnazială „Coresi”, din Târgovişte
  2. Şcoala Gimnazială „Smaranda Ghiorghiu”, din Târgovişte
  3. Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazu”, din Târgovişte
  4. Şcoala „Vasile Cârlova”, din Târgovişte
  5. Şcoala Gimnazială „Matei Basarab”, din Târgovişte
  6. Şcoala „Ioan Alexandru Brătescu-Voineşti”, din Târgovişte
  7. Şcoala „Prof. Ilie Popescu”, din Şotânga
  8. Şcoala Gimnazială, Nr. 1, din Moreni
  9. Şcoala Gimnazială, Nr. 4, „Elena Donici Cantacuzino” din Pucioasa
  10. Şcoala Gimnazială, Nr. 4, din Moreni
  11. Şcoala Specială, din Târgovişte
  12. Şcoala „Prof. Paul Bănică”, din Târgovişte
  13. Şcoala Gimnazială „Grigore Alexandrescu”, din Târgovişte
  14. Şcoala Gimnazială din Râzvad
  15. Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”, din Târgovişte

 

INSTITUŢII DE ÎNVĂŢĂMÂNT DE NIVEL LICEAL

  1. Colegiul Economic „Ion Ghica”, din Târgovişte
  2. Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Ioan Gură de Aur”, din Târgovişte
  3. Liceul Tehnologic de Transporturi Auto, din Târgovişte
  4. Colegiul Naţional „Nicolae Titulescu”, din Pucioasa
  5. Liceul Tehnologic „Spiru Haret”, din Târgovişte
  6. Liceul Tehnologic „Udrea Băleanu”, din Băleni
  7. Liceul Teoretic „Petru Cercel”, din Târgovişte
  8. Colegiul Naţional „Constantin Carabella”, din Târgovişte
  9. Liceul Tehnologic „Nicolae Ciorănescu”, din Târgovişte

 

ALTE INSTITUŢII

  1. Centrul Judeţean de Cultură Dâmboviţa
  2. Complexul Naţional Muzeal „Curtea Domnească” Târgovişte
  3. Societatea Scriitorilor Târgovişteni
  4. Centrul Cultural European Româno-Panarab
  5. Asociaţia Cultural-Educativă „Ambasadorii Prieteniei” Târgovişte
  6. Asociaţia de Prietenie „Jose Marti” Dâmboviţa
  7. Asociaţia de Prietenie „Simon Bolivar” Dâmboviţa
  8. Casa Corpului Didactic Dâmboviţa
  9. Palatul Copiilor din Târgovişte
  10. Direcţia de Sănătate Publică Dâmboviţa
  11. S. C. Universal „Piramid Media” S.R.L.
  12. Şcoala Postliceală F.E.G. Filiala Târgovişte
  13. Uniunea Ziariştilor dinomânia, Filiala „ Ion Heliade Rădulescu” Dâmboviţa
  14. Clubul Copiilor „Nicolae Mateescu” di Pucioasa
  15. Centrul de Rachetomolelism, din Pucioasa
  16. Asociaţia „Partida Romilor Pro Europe”
  17. Unitatea Militară 01263, din Târgovişte
  18. Universitatea „Valahia” din Târgovişte
  19. Teatrul Municipal „Tony Bulandra” din Târgovişte
  20. Asociaţia Nevăzătorilor, Filiala Dâmboviţa
  21. Asociaţia Tineretul ONU
  22. Consiliul Judeţean Dâmboviţa
  23. Asociaţia  Naţională pentru Copii şi Adulţi cu Autism  din România, Filiala Dâmboviţa